O autorze
Jestem absolwentem PAT w Krakowie (filozofia/psychologia/teologia). Studiowałem na Uniwersytecie Jagiellońskim retorykę, w Szkole Głównej Handlowej zarządzanie zasobami ludzkimi oraz zarządzanie jakością na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1991-2005 byłem księdzem w Kościele rzymskokatolickim. Obecnie jestem pastorem w Kościele Chrystusowym w RP i prezesem Fundacji Centrum Rozwoju i Poradnictwa CEREO. Jestem mężem, ojcem i szczęśliwym, wolnym człowiekiem! Moją pasją są ludzie, pszczoły i ryby. Lubię też czytać i chodzić po górach.

Rzecz niepospolita na stadionie Legii!

Po raz pierwszy w historii, w jednym miejscu spotkają się chrześcijanie wszystkich wyznań w Polsce mając jeden cel: przyprowadzić do Jezusa Chrystusa tych, którzy Go jeszcze nie poznali. W kraju, gdzie w większości ludzie nie odróżniają chrześcijaństwa od religii i nie mieli nigdy okazji we własnym imieniu zaprosić Jezusa Chrystusa do swojego życia, to rzecz niepospolita!

Billy Graham, to człowiek, który przemawiał osobiście do ponad 210 milionów ludzi, a dzięki radiu i telewizji mogła go usłyszeć co najmniej połowa ludności świata! W Polsce gościł w roku 1978, a ci, którzy go wtedy spotkali, nie pozostali obojętni do dziś. Twierdzą, że jego słowa wywarły decydujący wpływ na ich myślenie i postawy i co ważne - nadały sens i wartość ich życiu.
Franklin Graham, syn Billy’ego Grahama odwiedza dzisiaj Katowice, a w najbliższą sobotę i niedzielę (14 i 15 czerwca) będzie głównym mówcą na Festiwalu Nadziei w Warszawie. Stadion Pepsi Arena wypełni się po brzegi, by wysłuchać przesłania o nadziei właśnie. Obawiam się, czy pomieści wszystkich chętnych! Ci bardziej świadomi rangi wydarzenia i bardziej przezorni, a jest ich już grubo powyżej 20 tysięcy, już dokonali rezerwacji miejsc. Będzie co oglądać i kogo słuchać. Gościem specjalnym sobotniego wieczoru jest Michael W. Smith. Dla mnie to odpowiednik Rolling Stonesów w świecie chrzesciajńskim. Jego Agnus Dei , śpiewają chyba wszystkie wspólnoty chrześciajnskie na całym swiecie, nie zawsze zdając sobie sprawę z tego kto jest autorem tego hymnu. Na liście wykonawców jest też Dennis Agajanian, Tommy Coomes Band, nasz rodzimy, tysiąc osobowy chór TGD pod dyrygenturą Piotra Nazaruka oraz Natalia Niemen!

W niedzielę znowu usłyszymy przesłanie Franklina Grahama o nadziei. Obok niego pojawi się kolejna sława Ameryki czyli zespół Newsboys, a także New Life M. i Exodus 15.

Przyznam szczerze, że już czuję lekki zawrót głowy i czekam podekscytowany na myśl o tym, co wydarzy się 14 i 15 czerwca na Pepsi Arenie. Po raz pierwszy w historii, w jednym miejscu spotkają się chrześcijanie wszystkich wyznań w Polsce mając jeden cel: przyprowadzić do Jezusa Chrystusa tych, którzy Go jeszcze nie poznali. W kraju, gdzie w większości ludzie nie odróżniają chrześcijaństwa od religii i nie mieli nigdy okazji we własnym imieniu zaprosić Jezusa Chrystusa do swojego życia, to rzecz niepospolita! W kraju, gdzie dominuje religia bez Boga, gdzie osobistą relację z żywym Bogiem myli się z moralnością, to nie pospolita rzecz! Kto chce zasiąść do tej duchowej i kulturalnej uczty, ma jeszcze szansę!

Więcej informacji na stronie Festiwalu Nadziei: www.festiwalnadziei.pl

A na zachętę piosenka - hymn Festiwalu Nadziei: NADZIEJA w wykonaniu TGD
Trwa ładowanie komentarzy...